Dunlop Cry Baby Joe Bonamassa

Dunlop Cry Baby Joe Bonamassa

Ačkoliv nese legendární značku Cry Baby, je tento wah-wah pedál zcela jedinečný. Na jeho vývoji se totiž podílel slavný kytarový virtuóz Joe Bonamassa, kterého můžete znát jak z působení v hard rockové superskupině Black Country Communion, tak i díky jeho sólovým počinům. Ať už se však objeví kdekoliv, ve všech případech vyniká svým velmi expresivním, hlubokým a energickým feelingem, což se plně projevilo i při vývoji jím signovaného efektu Jim Dunlop JB95.

Ten je sice postaven na základě standardního Cry Baby, obsahuje však množství zásadních úprav. V první řadě byly přepracovány vnitřní obvody tak, aby odpovídaly Bonamassovým požadavkům. Došlo tedy například k zabudování přepínače mezi módy true a non-true bypass. První možnost jistě potěší všechny puristy, druhou zase preferuje Joe. Důvodem je, že v tomto režimu dochází k žádoucímu ořezání výšek a celkovému zatemnění zvuku. Dále do řetězce přibyl výstupní buffer, který zajišťuje stabilní impedanci a zabraňuje degradaci signálu. Nepříliš obvyklým prvkem je i začlenění tzv. Halo induktoru, generujícího vyšší harmonické frekvence. Díky němu je rozsah modulace po sešlápnutí pedálu tak široký. Oproti běžným verzím Cry Baby lze s tímto modelem dosáhnout i extrémních poloh „kváknutí", najde tedy využití v jakémkoliv stylu.

Je také nutné zmínit elegantní, leč stále velmi robustní provedení. Vnější vzhled bytelné hliníkové konstrukce je vyveden ve stylové kombinaci černé základny s měděným šlapátkem. Jistě bude ozdobou nejednoho pedalboardu.

Co jsem s ním nahrál:
Album WHAT THE FUNK?!:
What the funk?! - oba kanály - Kytara Marcus Stratocaster + Fender Hot Rod Deluxe III - čistý zvuk /0:00 - 0:09/
Realitní makléř - Kytara Gibson Les Paul + zesilovač ESH - sólo /1:27 - 1:42/
Už je pozdě litovat - pravý kanál - Kytara Marcus Stratocaster + zesilovač ESH - sóla /6:17 - 6:53; 7:45 - 7:57/
S.H.I.T. - levý kanál - Kytara Gisbon Les Paul + zesilovač ESH - sóla /0:19 - 0:39; 2:06 - 2:27/
Prodejná - pravý kanál - Kytara Marcus Stratocaster + Fender Hot Rod Deluxe III - čistý zvuk /1:31 - 1:51/
Prodejná - pravý kanál - Kytara Gisbon Les Paul + zesilovač ESH - sólo /2:31 - 2:50/
Marmeláda - Kytara Gisbon Les Paul + zesilovač ESH - sólo /1:53 - 2:08/