Bio

Plzeňskou kapelu Amores Perros založil v roce 2005 frontman a zpěvák Tomáš Jaňour. Prošla několika personálními změnami do stávající podoby 4 členů (Tomáš Jaňour, kytarista Josef Justich, basák Míra Bastl a bubeník Jan Suchý).

Vývoj po hudební stránce je více než patrný. V říjnu 2010 se kapela zavřela do plzeňského studia ExAvik, kde natočila nové EP "Máš toho dost …“ Křest proběhl 4. 12. 2010 v Plzni v klubu Pod lampou.

Na začátku června 2012 se kapela po pečlivých přípravách a pilování nového materiálu zavírá do plzeňského studia ExAvik podruhé, aby nahrála svůj v pořadí již třetí studiový počin.

Nové album se od předchozích odlišuje nejen tím, že se na tvorbě skladeb a textů kapela podílela rovným dílem, ale i nový materiál se odpoutává od klasického punk-rocku a zasahuje tak do rock´n´rolovějších až metalových vod …

V září roku 2014 kapela vydává po 2 letech nové album s názvem WHAT THE FUNK?! . Stejně jako na předchozím albu „4 Netopýři“, pokračovala kapela i na novince ve snaze o stylovou rozmanitost. Album „WHAT THE FUNK?!“ obsahuje celkem 11 různorodých skladeb, ve kterých se zpěvu výrazně zhostili i další členové skupiny, včetně bubeníka. Kapela zde experimentuje s celou řadou žánrů, jako např. Funk, progresivní rock, metal, nebo dokonce i jazz a na své si tak může přijít opravdu každý. Kapela si také svépomocí natočila promoklip na skladbu Stromy.

Nové album bylo opět natočeno ve studiu ExAvik, pod taktovkou zvukového mistra Pavla Broma a o mastering se postaral Ing. Přemysl Haas ve studiu PyHa. Album „WHAT THE FUNK?!“ vychází pod vydavatelstvím AVIK.

Křest alba se uskutečnil v sobotu 27. Září v plzeňském klubu Divadlo pod Lampou za účasti dobřanské kapely Zavřít. Album pokřtili: Petr Říha, majitel nahrávacího studia ExAvik Klatovy a kytarista klatovské kapely Lord, Pavel Brom , zvukový mistr studia ExAvik a Jiří Sláma, majitel hudebního vydavatelství AVIK.

Kapela má za sebou již několik rádiových rozhovorů, rozhovor v TV Óčko, vítězství v hitparádě na rádiu Egrensis se songem „4 Netopýři“, 1. místo na Alternativa TV s videoklipem „Jsem v pohodě“, účast v českobudějovickém Hudebním klání, v semifinále celosvětové soutěže Hard Rock Rising 2013, 1. místo v soutěži Pilsner Music Jam 2014 a nebo semifinále Prazdroje Talentů 2014.

TV:
http://ocko.tv/video/mixxxer-15-07-2013-10569/?aso=-1

RÁDIO:

Pořad Rock Music - 16.12.2014 - http://youtu.be/DhSR5I8kLGc

Gama rádio - http://youtu.be/dGw_N7uCGpg

Pořad Rockpalác č. 121204 - Rock Radio Šumava

Napsali o nás:

Rock and Pop 11/2014

Kultura 11/2014 /příloha Plzeňského Deníku/

http://www.plzenskekapely.cz/reporty/amoresperros-krest-09-2014

http://www.prazdroj.cz/cz/media/archiv-tiskovych-zprav/tiskove-zpravy/1395-v-sestem-duelu-vyradili-amores-perros-z-dalsiho-boje-o-absolutniho-viteze-prazdroje-talentu-kool-aid

http://www.kulturne.com/clanek/hudebni-klani-v-budejovickem-velbloudu-zacalo-jsou-prvni-vitezove-a-porazeni

http://www.templestore.cz/i/temple-hudebni-klani-2013-19-2-the-scrape-vs-amorres-peros/k/blog-akce-a-zavody

http://magazin.radiobrod.cz/amores-perros-pokritly-6-rijna-nove-cd

http://www.qap.cz/kultura/object/plzenska-kapela-amores-perros-nataci-novou-desku-37242/article.htm

http://www.qap.cz/kultura/object/fotoreportaz-elvis-jackson-a-amores-perros-v-lampe-zabodovali-12690/article.htm